Hasene 82.930 kumanya bağışı topladı

HASENE International e. V.

Kreissparkasse Köln
IBAN: DE80 3705 0299 0149 2890 54
BIC: COKSDE33XXX

Hasene 82.930 kumanya bağışı topladı

Hasene Derneği’nin ‘Sofranı ve gönlünü aç’ sloganı ile yürüttüğü kumanya kampanyası tamamlandı. Başarılı bir kampanyanın neticesinde 82.930 kumanya bağışı toplandı. Kampanya ile, ramazan ayı öncesi, dünyanın farklı ülke ve bölgelerindeki mazlum ve mağdurlara gıda yardımının yapılması amaçlanıyor.  51 ülkede, Türkiye’de 33 il ve ilçede, 270 gözlemci nezaretinde yürütülecek olan kumanya kampanyasında geçtiğimiz sene 80.177 kumanya bağışı toplanmıştı.

Başarılı bir kampanya dönemini geride bıraktıklarını söyleyen Hasene Yardım Derneği Genel Müdürü Mesud Gülbahar kampanyaya dair şunları söyledi: “Dünyanın birçok bölgesinde açlık, susuzluk gibi insanî krizler hâlâ devam ediyor. Bu krizlere dair ciddi çözümler malesef ortaya konamıyor. Kumanya kampanyamız bilhassa açlık ve kuraklığın yaşandığı coğrafyalar için büyük anlam ifade ediyor. Kumanya kampanyasında hedefimiz 71 bin kumanya bağışıydı. Hedefimizi aştık ve 82.930 kumanya bağışı topladık. Kumanya kampanyası aracılığı ile dünyanın farklı yerlerindeki mazlum ve mağdurlara ulaşacağız. İlerleyen günlerde gözlemcilerimiz yardım yapacağımız ülkelere yola çıkacaklar. Bu sene de on binlerce ailenin, yüz binlerce kişinin hanesine ve sofrasına gıda paketleri ulaştıracağız.  Ramazan ayı başlamadan önce 51 ülkede ihtiyaç sahipleri, kimsesiz, yetim, sahipsiz kimselerin kapılarını çalacak, bizlere emanet edilen yardımları teslim edeceğiz. Ramazan ayı içerisinde de duruma göre, acil gıda ihtiyacı olan ülkelerde çalışma yapma düşüncesindeyiz. Avrupa’daki mültecilere yönelik iftar organizasyonları yapılacak.

80 bin küsur bağış yapan yardımseverler bizlere güvendi, sloganımızda ifade ettiğimiz gibi, sofralarını ve gönüllerini dünyanın mazlum ve mağdurları için açtılar. Bu vesileyle kampanyaya katkı sağlayan başta tüm bağışçılarımız olmak üzere, temsilcilerimize, gönüllülerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”