Hasene Kur’ân-ı Kerîm Yarışması

HASENE International e. V.

Kreissparkasse Köln
IBAN: DE80 3705 0299 0149 2890 54
BIC: COKSDE33XXX

Hasene Kur’ân-ı Kerîm Yarışması’nda stant açtı

 

Hasene Derneği Kur’ân-ı Kerîm Yarışması’nda stant açarak çalışmalarını ilgililere tanıttı.

Hasene Derneği Kuzey Ruhr Bölgesi, İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Teşkilatları tarafından organize edilen 29. Avrupa Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması’nda stant açtı. Bielefeld’de icra edilen programa ilgi büyüktü. Stantta Elif Güneş, Melek Güneş ve Kübra İpek görev yaptı ve ziyaretçilere Hasene’nin proje, kampanya ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Hasene standına ilginin yoğun olduğunu söyleyen stant görevlilerinden Elif Güneş, ilgi gösterenler arasında çocukların da olduğunu, çocukların Hasene balonları ile oynadıklarını ve şeker vermek suretiyle onları mutlu etmeye çalıştıklarını kaydetti.

 

Stant ziyaretçilerine Hasene’nin tüm kampanyaların tanıtımını yaptıklarını söyleyen Güneş, en fazla soru alan ve ilgilenilen kampanyaların su kuyusu ve yetim projeleri olduğunu aktardı. Güneş, “Su kuyularının miktarı ve nasıl geri dönüş yapılacağı, yetim projesine dair yetimler hakkında ne tür bilgilerin kendilerine döneceği gibi sorular soruldu.” diye konuştu.

 

Hasene Derneği’nin dikkat çeken diğer bir çalışmasının Hasene mobil fırını olduğunu belirten Güneş, stant ziyaretçilerinin mobil fırının nerede olduğu ve nasıl çalıştığı gibi sorular sorduklarını ifade etti. Güneş, Arakanlılar için başlatılan acil yardım çağrısı dolayısıyla standa gelerek bağışta bulunanlar olduğunu da belirtti.

ONLINE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYIN