Kurban gözlemcileri toplandı

HASENE International e. V.

Kreissparkasse Köln
IBAN: DE80 3705 0299 0149 2890 54
BIC: COKSDE33XXX

TOPLANTI

Kurban gözlemcileri toplandı

Hasene Derneği Avrupa’da 25 noktada gerçekleştirdiği Kurban Gözlemciler Toplantıları’nı başarıyla tamamladı.

Hasene Derneği, Kurban Gözlemciler Toplantılarını tamamladı. Toplantılar farklı tarihlerde Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda, Fransa ve İngiltere başta olmak üzere Avrupa ülkelerinin farklı şehirlerinde, 25 noktada gerçekleştirildi. Kurban Kampanyası’nda görev alan gözlemciler, Hasene Bölge Temsilcileri ve Hasene Derneği görevlilerinin katıldığı toplantılarda gönüllü gözlemciler görev yaptıkları ülkelerdeki izlenimlerini aktardı ve ülke raporlarını teslim etti.

Hasene her geçen sene artan kurban bağışı hisse sayısı ile daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşıyor. 2017 yılı kurban kampanyasında 179 bin 100 kurban bağışı toplanmış, 189 bin 75 hisse kurbanın kesim ve dağıtımı, 100’den fazla ülke ve bölgede, 410 gözlemci nezaretinde gerçekleştirilmişti.

Kurban Gözlemciler Toplantılarını tamamladıklarını, bir sonraki kampanyalar için gerekli uyarı ve notları dikkate alacaklarını söyleyen Hasene Derneği Genel Müdürü Mesud Gülbahar şunları aktardı: “Geçtiğimiz ayın başında gerçekleştirdiğimiz Kurban Kampanyası’n a 410 gözlemci iştirak etti. Avrupa’nın farklı ülkeleri, Kanada, Avustralya, Türkiye ve Balkanlardan gözlemciler katıldı. Dünyanın yoksul ve yoksun coğrafyalarına dağıldılar, bizlere emanet edilen kurban vekâletini hakkıyla yerine getirmek için çabaladılar. Her bir gözlemcimiz görev yapacakları ülkelere ve ülke içerisinde çalışmaları takip edebilmek için  binlerce, on binlerce km yol katetti. Hamdolsun bir gözlemcimizin dahi burnu kanamadan kurban kampanyamızı başarıyla tamamladık. Hiç kuşkusuz bu kadar büyük bir organizasyonda, buna zamanla yarışmayı ve görev yapılan ülkelerdeki kısıtlı imkânları da katarsak, sorunların olması doğaldır. Kampanyamızı gözlemcilerimizle birlikte değerlendirdik. Ülkelerdeki ve çalışmalardaki sorunları ve çözüm yollarını konuştuk. Her bir gözlemcimize ve ailesine bu anlamlı çalışmaya yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ediyorum.”