fbpx

Yunanistan Göçmen Bakanı Hasene’ye teşekkür etti

Acil Yardım 4 Şubat 2018

Hasene Derneği Başkanı Mesud Gülbahar, Yunanistan’ın başkenti Atina’da Yunanistan Göçmen Bakanı Ioannis Mouzalas ile bir araya geldi. Görüşmenin en önemli maddesini, Yunanistan’daki mültecilerin ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yapılacak çalışmalar teşkil etti.

Bakan Mouzalas ve yakın ekibinin katıldığı toplantıya Hasene Derneği adına Başkan Mesud Gülbahar’ın yanı sıra, IGMG Balkanlar Bölge Başkanı Edin Salkoviç ve Bölge Teşkilatlanma Başkanı Adem Kasa, Hasene Balkanlar Bölge Temsilcisi Enver Eminoviç, Hasene Saraybosna Aşevi Sorumlusu Zuhdija Dizdarevic, IGMG Paden Şube Başkanı Mehmet Ali Süleyman ve Yunanistan Batı Trakya Bölgesi Türk işadamlarından Gurhan Ömeroğlu katıldılar. Toplantıda iktidarın Batı Trakya İskece Milletvekili Hüseyin Zeybek de yer aldı.

HASENE International e. V.

Kreissparkasse Köln
IBAN: DE80 3705 0299 0149 2890 54
BIC: COKSDE33XXX

Mesud Gülbahar görüşme ile ilgili şunları paylaştı: “Yunanistan Göçmen Bakanı Ioannis Mouzalas’a Hasene’nin çalışmalarına dair bilgi verdik. Hasene olarak geçtiğimiz yıllarda Yunanistan’da ne gibi çalışmalar yürüttüğümüzü anlattık. Gelecekte yapılacak çalışmaların Göçmen Bakanlığı ile birlikte koordineli yapılması hususunu görüştük. Mültecilerle alakalı Ramazan ayında ve kurban bayramı dönemlerinde yapılacak çalışmalarla ilgili konuları görüştük. Çoğunluğu Müslüman olan mültecilere, özellikle helal et konusunda nasıl faydamız ve yardımımız olabilir, bunun görüşmesini gerçekleştirdik. Kurban bayramında yapacağımız yardımlarla bu konuda Yunanistan’daki Müslüman mültecilere destek olmuş olacağız. Bakan Ioannis Mouzalas yaptığımız çalışmalardan ve ziyaretimizden dolayı teşekkür etti.”

10 €
Mazlum ve Mağdurlar icin El Ele
5032

Zekat

110 €
Şükrün ve teşekkürün ifadesi
5004

Adak

0
10 €
Acil yardım hayat kurtarır.
5003

Acil Yardım Fonu

0
10 €
Su hayattır, hayat kurtarır.
5025

Su Kuyusu Fonu

0

Karşılıklı iyi niyet açıklamalarının ardından Hasene Derneği Başkanı Mesud Gülbahar Yunanistan Devlet Bakanı Ioannis Mouzalas’a su kuyusu maketi hediye etti ve toplantı sona erdi.

Toplantıdan sonra Hasene Derneği heyeti ve bakanlığın mültecilerle ilgili birim görevlileri arasında ayrıca görüşmeler yapıldı.