fbpx

NEDEN KURBAN KAMPANYASI?

Kurban bir ibadettir. Kurban kampanyası aracılığı ile hem bir ibadetin ifasına aracılık ediyoruz, hem de ihtiyaç sahiplerine gıda ulaştırıyoruz. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü verilerine göre; yıllık kişi başına düşen et miktarı, Bangladeş’te 4 kg, Hindistan’da 4.4 kg, Sri Lanka’da 6.3 kg, Mozambik’te 7.8 kg, Gambiya’da 8.1 kg, Etiyopya’da 8.5 kg, Nijerya’da 8.8 kg, Tanzanya’da 9.6 kg’dır.

Hasene Derneği her sene düzenlediği kurban kampanyası ile 100’den fazla ülke ve bölgede, milyonlarca ihtiyaç sahibine kurban eti ulaştırıyor.

110 €
Şükrün ve teşekkürün ifadesi
5004

Adak

0
110 €
Şükrün ve teşekkürün ifadesi
5005

Akika

0
110 €
Şükrün ve teşekkürün ifadesi
5026

Şükür

0

Kurbanlarınız mazlumlara umut olsun

SIKÇA SORULAN SORULAR

Havuz Sistemi Nedir?

Kurban kampanyası Havuz Sistemi ile çalışıyor. Bu sistem sayesinde kurban hisse fiyatı 110 €’dan düşük olan yerlerde kesim yapabildiğimiz gibi, hisse fiyatı 110 € üzerinde olan yerlerde de kesim yapabiliyoruz.

Kurbanım Hangi Ülkede Kesiliyor?

Havuz Sistemi’nden dolayı hangi ülkede kesildiği gibi bir ileti göndermiyoruz. Aslolan aldığımız kurban hisse sayısını kesmektir. Bu da gerçekleşiyor.

Hasene Asya, Afrika, Güney Amerika Ve Türkiye’de Binlerce İhtiyaç Sahibine Yardım Ediyor.

Kurban Kesildiği Bilgisi Geliyor Mu?

Kesildiği bilgisi, iletişim bilgisi veren tüm bağışçılarımıza gerek sms, gerek e-mail ile de gönderiliyor. Ayrıca adresini veren bağışçılarımıza posta yolu ile kart olarak da bilgilendirmede bulunuyoruz.

Hasene Kurban Bağışı Bildirimleri Anında Cebinizde SMS İle Bilgilendirme.

Kurban bağışını nasıl yapabilirim?

Sayfamızda yer alan Online Bağış kısmından Kurban bölümünü seçiyorsunuz.Bu bölüm altında yer alan Kurban Kampanyası kısmını seçiyorsunuz ve yapacağınız yardım miktarını belirliyorsunuz. Akabinde devam tuşuna basıp, açılan sayfada size ait olan bilgileri eksiksiz bir şekilde girerek ödemenizi yapıyorsunuz. Güvenli bağış sistemimiz ile rahat bir şekilde bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci bir seçenek olarak; aşağıda yer alan el ilanınındaki bilgileri doldurup tarafımıza gönderebilirsiniz.

Ayrıca ülke ve ülke ve bölge temsilcilerimiz ile irtibata geçerek de süreci başlatabilirsiniz.

Vekâleti Nasıl Verebilirim?

Kurban zarflarımızın üzerinde vekâletin alındığına dair bir ibare yer alıyor. Ayrıca kurban niyeti ile bağış yapıldığında sizler açısından vekâlet verilmiş, bağışı alan bizler açısından da vekâlet alınmış oluyor. Burada aslolan niyettir. Aksi durumda on binlerce kişiden bizzat vekâlet almaya kalkmak, bu kadar büyük bir organizasyonu işlerlik açısından sıkıntıya sokacaktır.

KURBAN EL İLANI

Kurban Kampanyası.pdf (500 KB)

FOTOĞRAF GALERİSİ

DEPARTMAN İLETİŞİM BİLGİSİ

Adres

Colonia-Allee 3

51067 Köln

Almanya

E-posta

kurban[at]hasene.org

 

Telefon

+49 221 942240-403

+49 221 942240-401