fbpx

16 Nisan 2020

İmkanın varsa ver, ihtiyacın varsa al

Hasene International e.V. Başkanı Mesud Gülbahar Koronavirüs sebebi ile oluşan mağduriyetleri bir nebze olsun gidermeye dönük bir aksiyon başlattıklarını ifade etti. ‘İmkanın varsa ver, ihtiyacın varsa al’ aksiyonu ile cami dernekleri, cemiyetler, yaşlılar bakım evi gibi yaşlı ve ihtiyaç sahibi insanlar ile gıda yardımında bulunacak esnaflar arasında hayır köprüsü kurmayı amaçladıklarını ifade eden Gülbahar şöyle konuştu:

“Esnaflarımız ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü kuran bir aksiyon başlattık. ‘İmkanın varsa ver, ihtiyacın varsa al’ aksiyonu ile esnaflarımızı ihtiyaç sahipleri için ellerindeki ürünlerden bağış yapmaya davet ediyoruz. Esnaflarımız ellerindeki gıda ürünlerini belirlediğimiz adrese teslim edecekler, tarafımızca paketlendikten sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Bağışlanan ürünler tarihi geçmemiş olması ve en az bir hafta dayanıklılık süresine sahip ürünler olması gerekiyor.

HASENE International e. V.

Kreissparkasse Köln
IBAN: DE80 3705 0299 0149 2890 54
BIC: COKSDE33XXX

Pilot bölge olarak Köln şehrinde hayata geçireceğimiz bu aksiyona Hasene Köln Temsilciliğimiz ev sahipliği yapacak. Aksiyonu diğer şehirlerde de gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Esnaflarımızın bağışlayacağı ürünler ile bu aksiyona katılmalarını istiyoruz. Unutmayalım; güçlü bir toplumun inşası paylaşma, dayanışma ve yardımlaşma bilinci ile hayat bulur.”

Gıda Teslimatı İçin İletişim Bilgisi:
Mail: koln@hasene.org
Tel: +49 221 16843582