fbpx

Malavi

Yetim 18 Aralık 2020

Hasene Malavi’de 44 yetimi barındıran yetimhaneyi onarıyor

Dünyanın farklı ülkelerinde binlerce yetime düzenli olarak destek çıkan Hasene International derneği Malavi’nin Chiradzulu kentinde, bakım ve onarıma muhtaç bir yetimhanenin tadilatı için harekete geçti.

10 €
Yetimi Yetim Bırakma.
5031

Yetim Fonu Tek Seferlik

0

Yetimlere yönelik çalışmalarıyla takdir toplayan Hasene International derneği Malavi’nin Chiradzulu kentindeki Hajj Centre Yetimhanesine yardım elini uzatacak. 28 kız, 16 erkek olmak üzere toplam 44 yetimin barındığı Hajj Centre yetimhanesi, gerekli tadilat yapılmadığı takdirde yıkılmakla karşı karşıya kalacak.

HASENE International e. V.

Kreissparkasse Köln
IBAN: DE80 3705 0299 0149 2890 54
BIC: COKSDE33XXX

Yetimhane yetkililerinden alınan bilgiye göre, mevcut yapı yağmur sularını içeri alıyor. Yağmur mevsimine girildiği için yetimhanenin yıkılma durumu söz konusu. Yetim çocukların yerlerinden edilmesi onları daha savunmasız hâle getirecektir. Hasene, 44 yetimi barındıran yetimhanenin gerekli onarım, bakım ve tadilatını üstlendi.

Hasene Başkanı Mesud Gülbahar, derneğin 10. Yıl aktiviteleri bağlamında yetimhane, sağlık ocağı ve eğitim kurumlarına bakım, onarım ve yapımına dönük çalışmaları yoğunlaştırdıklarını ifade etti.