fbpx

AÇILAN GÖZLER DÜNYAYI GÜZELLEŞTİRİYOR

hasene katarakt 4 Aralık 2023

 Hasene International tarafından gelenekselleştirilen katarakt ameliyatlarının bir yenisi Pakistan ve Gambiya‘da gerçekleştirildi. İki ülkenin çeşitli bölgelerinde yüzlerce ameliyata imza atıldı.


Günlük En Az 40 Katarakt Ameliyatı

HASENE International e. V.

Kreissparkasse Köln
IBAN: DE80 3705 0299 0149 2890 54
BIC: COKSDE33XXX

 Hasene gözlemci ekibi ilk olarak Afganistan sınırına yakın Çarsadda bölgesinde 50 ameliyatın yapılmasına öncülük etti. Dar şehri yakınlarında ise partner kuruluş iş birliğiyle İslamabat’ta 100 katarak ameliyatı daha gerçekleştirildi.

Toplam 500 Katarakt Ameliyatı

Gözlemci ekip Lahor, Bahawalpur ile birlikte Rajan Pur bölgelerinde yine partner kuruluş iş birliği ile 350 katarakt ameliyatını tamamladı. Böylece Pakistan’ın çeşitli bölgelerinde 500 katarakt ameliyatı yapılmış oldu.

Gambiya’da da 500 Ameliyat Hedefine Ulaşıldı
 Güney Afrika ülkesi Gambiya’da 3 gün süren katarakt ameliyatları yapıldı. Proje kapsamında 3 kişilik Hasene gözlemci ekibi ameliyatları takip etti. Ameliyatlar ülke geneline yayılarak 6 hastanede gerçekleşti. Hastalar, köylerde kurulan muayene çadılarında ön muayeneden geçti.
 Tamamı ülkenin yerli hekimleri tarafından yapılan ameliyatlarda hijyen kurallarına dikkat edilerek hastalar sırasıyla ameliyata alındı. Ardından yaklaşık 20 dakikalık bir süren ameliyat sonunda hastalar dinlenme odalarına götürüldü.

Sizler de bu anlamlı projelere destek olmak istiyorsanız aşağıdaki linkten sağlık katagorisini seçerek bağışta bulunabilirsiniz.