fbpx

HASENE, SURİYE’DE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

azez 18 Aralık 2023

Hasene International, 6 Şubat depremlerinin vurduğu Azez kentinde “Hasene Suriye Köy Kompleksi” projesine devam ederken bir yandan da bölge halkına gıda kumanyalarını ulaştırmayı sürdürüyor.


HASENE SURİYE KÖY PROJESİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
Hasene International, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye’nin Azez kentinde “Hasene Suriye Köy Kompleksi Projesi” ile çalışmalarını sürdürüyor. Proje kapsamında 108 konut, cami, sağlık ocağı, okul ve su kuyusu içeren bir köy kompleksi inşa ediliyor. Gelinen noktada inşaat çalışmalarının hızla ilerlediği, projenin belirlenen takvimde tamamlanacağı ön görüldü. Toplumun savaş ve deprem sonrası yeniden yapılanmasına katkı sağlamayı hedefleyen bu projede, dayanışma ve destek ağlarını güçlendirmek amaçlanıyor.

HASENE International e. V.

Kreissparkasse Köln
IBAN: DE80 3705 0299 0149 2890 54
BIC: COKSDE33XXX

GIDA KOLİLERİ DE BÖLGEYE ULAŞTIRILDI
Suriye’nin Azez ilçesi, “El İyva 3” isimli kampta ise ailelere gıda kumanyalarının dağıtımı gerçekleştirildi. İçerisinde bir ailenin temel gıda ihtiyaçlarını giderecek malzemelerin olduğu paketler ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Ayrıca bu kampa 5 aydır hiçbir gıda kumanyası yardımı yapılmadığı, Hasene International aracılığıyla bölge halkının isteklerine cevap verildiği de belirtildi.