fbpx

HASENE SURİYE KÖYÜ’NDE İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

azez 2 Ocak 2024

Hasene International tarafından Suriye’de deprem ve iç savaş nedeniyle ortaya çıkan mağduriyeti hafifletmek amacıyla sürdürülen çalışmalarını yerinde takip etmek üzere Kasım ayından sonra ikinci kez Azez’e ziyaret gerçekleştirildi. Şehirde, savaş öncesinde 50 bin iken bugün savaşın getirdiği acı reçete sonucu yarım milyonu aşmış durumda ve şu anda 210 bin kişi çadırlarda yaşamla mücadele ediyor.


Hasene Köyü Projesi

HASENE International e. V.

Kreissparkasse Köln
IBAN: DE80 3705 0299 0149 2890 54
BIC: COKSDE33XXX

6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye’nin Azez kentinde “Hasene Suriye Köy Kompleksi Projesi” ile çalışmalarını sürdürüyor. Proje kapsamında 108 konut, cami, sağlık ocağı, okul ve su kuyusu içeren bir köy kompleksi inşa ediliyor.

Bir Başka Yükselen Değer: Azez Eğitim Merkezi
Hasene Suriye Köyü çalışmaları kapsamında inşasına başlanan bir başka yapı da Azez Eğitim Merkezi. Çeşitli eğitim faaliyetlerinin yürütüleceği merkezde, özellikle deprem sonrası oluşan travmanın ve eğitimin sürdürülmesi için yoğun bir takvim planlanıyor. 900 kişilik lise eğitiminin yanı sıra 9 tedavi merkezi ile Azez Eğitim Merkezi’nde sosyal faaliyetlerin de ön plana çıkacağı belirtildi.

Bölgede Kumanya Dağıtımı Da Yapıldı
Suriye’nin Azez kentindeki çalışmaların incelenmesinin ardından bölge halkı için içerisinde bir ailenin temel gıda ihtiyaçlarını giderecek 600 kumanya dağıtımı gerçekleştirildi.