fbpx

MEDİKAL ÜRÜN DAĞITIM TÖRENİ SAMSUN VE TRABOZON’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

hasene 25 Nisan 2024

Türkiye’de Hasene Vakfı’nın yürüttüğü “Dezavantajlı Bireylere Medikal Ürün Desteği” projesi kapsamında; 80 akülü engelli aracı, 55 manuel tekerlekli sandalye ve muhtelif sayıda medikal ürün Samsun’da ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Programın bir diğer ayağını ise Trabzon oluşturdu. 


Samsun Valiliği koordinasyonunda Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen dağıtım törenine Samsun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kemal Gümrükçü, Samsun İl Müftü Yardımcısı İbrahim Kadıoğlu, Atakum Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Yıldız, Hasene International Başkan Yardımcısı Murat Sevinç, Hasene Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Söyleyenoğlu, Hasene Vakfı Samsun Şube Başkanı Fatih Demir, Hasene Vakfı Türkiye engelliler temsilcisi Mehmet Akbulut ve diğer sivil toplum kuruluşları, kamu temsilcileri, ihtiyaç sahibi engelli şahıslar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HASENE International e. V.

Kreissparkasse Köln
IBAN: DE80 3705 0299 0149 2890 54
BIC: COKSDE33XXX

“5 Tır Bağış Toplandı”

Törene katılan Hasene Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Söyleyenoğlu; Hasene Vakfı tarafından geliştirilen proje kapsamında 5 tır medikal ürün bağışının toplandığını belirterek, temin edilen 636 parça çeşitli medikal üründen 300 dezavantajlı bireyin faydalanacağını dile getirdi.

Hasene Vakfı tarafından organize edilen Medikal Ürün Dağıtım Töreninin bir diğer kısmı Trabzon’da yapıldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Hasene Vakfı iş birliğiyle Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, 14’ü akülü araç olmak üzere 28 medikal ürün, engelli, yaşlı ve hasta bireylere dağıtıldı.