fbpx

HASENE, SEL BÖLGESİNDE YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

almanya sel 9 Haziran 2024

Hasene Başkanı Bekir Altaş, Almanya’nın güneyinde meydana gelen sel felaketi münasebetiyle Hasene’nin gerçekleştirdiği yardım çalışmalarını aktardı.


Hasene bölgede bir mobil aşevi üzerinden mağdurlara sıcak yemek, su, çay ve kahve dağıtımında bulunuyor. Hasene ayrıca kuru ve temiz elbise yardımında bulunuyor ve elektrik jeneratörlerini insanların kullanımına sunuyor. “Toplumsal birlikteliğin ne kadar güçlü olduğu bu gibi zor zamanlarda belli olur.” diyen Altaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Almanya’nın güneyindeki sel bölgelerinde vaziyet yer yer çok kötü. Pek çok insan evlerini ve eşyalarını kaybetti. Ancak bu zor zamanlarda maddi kayıplardan daha da kötüsü, selden etkilenenler arasında hâkim olan korku ve belirsizlik. Bazı mağdurlar her şeylerini kaybetti, bir kısmı ciddi travma geçirdi. Böyle zamanlarda toplumsal dayanışma ve karşılıklı ilgi son derece önemlidir. İnsanlar birbirlerinin yanında olduklarında, felaketten etkilenen mağdurlarda olumlu hisler ve duygular uyanır, bu durum onlara güç verir. Şu an için en acil yardım ihtiyacı tekrardan toparlanma çalışmaları bağlamında söz konusu.

HASENE International e. V.

Kreissparkasse Köln
IBAN: DE80 3705 0299 0149 2890 54
BIC: COKSDE33XXX

Hasene mobil aşevi ile yerel halka yardım edebildiğimiz için çok mutluyum. Böyle durumlarda, bir kâse sıcak çorba sadece açlığı gidermekten çok daha fazlası demektir. Aynı zamanda zor bir zamanda teselli verir, güven aşılar. Bizi birbirimize bağlar ve bir arada tutar.”