fbpx

Kurban kampanyasının startı verildi

Kurban 16 Mayıs 2022

Hasene kurban kampanyasının startını Köln’de gerçekleştirilen temsilciler toplantısında verdi.

Toplantıya Avrupa’nın farklı ülkelerinin yanı sıra, Avustralya, Kanada ve ABD’den temsilciler katıldı.

50’den fazla temsilcinin hazır bulunduğu toplantıda kumanya ve zekat fitre kampanyalarının değerlendirmeleri yapıldı, kurban kampanyası için hedefler verildi. Toplantıda ayrıca kurban kampanyasının tanıtım filmi gösterildi.

HASENE International e. V.

Kreissparkasse Köln
IBAN: DE80 3705 0299 0149 2890 54
BIC: COKSDE33XXX
110 €
Kurban İle Kardeşlik Sürsün
5019

Kurban

0

Toplantıda konuşan Hasene derneği başkanı Mesud Gülbahar, Bosna Hersek’te gerçekleştirilen Arakan çalıştayına değindi. Gülbahar konuyla ilgili şunları söyledi:

“2018 yılında Köln’de Arakan Konferansı tertip etmiştik. İkincisini 2023 yılında yine Bosna Hersek’te yapmayı planlıyoruz. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz Arakan çalıştayı, ikinci Arakan konferansı için bir hazırlık mahiyetindeydi.

Bu çalıştaydan güzel sonuçlar aldık. Bosna Hersek’te 90’lı yılların ilk yarısında katliam yaşanmıştı. Bugün bile hala toplu mezarlar çıkarılıyor, dnalarından insanların kimlikleri tespit edilmeye çalışılıyor.

Bu katliam Avrupa’nın göbeğinde oldu. Acılar ve yaralar hala taze. Dün Bosna’da yaşanan bugün Arakan’da yapılıyor ve bu mazlumiyeti duyurmak gibi bir görevimiz var.

Çalıştayı bu sebeple Bosna Hersek’te yaptık. Dünya gündemi de sürekli ve hızlı bir şekilde değişiyor. Arakan çalıştayı ile dünyaya ve dünya ülkelerine bir mesaj vermek, onlara sesimizi duyurmak istedik.”

Temsilcilere kampanyalardaki yakalanan başarıdan dolayı teşekkür eden Gülbahar konuşmasını şu cümlelerle tamamladı:

“Kumanyası kurbanı, yetimlere sahip çıkması, su kuyuları açması ile mazlum ve mağdurların yanında olmayı sürdürüyor ve sürdürmeye de devam edeceğiz.

Kampanyalara başlarken ayrı bir heyecanla başlıyor ve farklı duygular ile kampanyalarımızı bitiyoruz. Kumanya ve zekat kampanyalarında güzel sonuçlar elde ettik; güzel açılımlara vesile olduk. Kurban kampanyası için de hedefleri yakalayacağınıza inanıyorum.”

Toplantıya katılarak Hasene temsilcilerine kısa bir konuşma yapan IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün “Hasene çalışmalarıyla gönüller arasında köprü kuruyor.

Hasene, yardımseverlerin emanetlerini amaca ve hizmete matuf bir şekilde mazlum ve mağdurlara ulaştırıyor.

Çalışmalarda şeffaflık;kurumsallık ve hızlı hareket etmek çok önemli. Hasene derneği ve temsilcileri bunun hakkını ziyadesiyle veriyor.” diye konuştu.